Pokalbių konsultanto funkcionalumo veikimui reikalingi pasirenkami (funkciniai) slapukai, žr. „Slapukų nustatymai“
Siuntėjo atmintinė

Siuntėjo atmintinė

Planuojate siųsti siuntą? Čia rasite viską, ką turite žinoti: nuo pakuotės paruošimo iki draudžiamų siųsti daiktų.
Planuojate siųsti siuntą? Čia rasite viską, ką turite žinoti: nuo pakuotės paruošimo iki draudžiamų siųsti daiktų.

Sužinok, kaip teisingai pakuoti ir adresuoti siuntinius!

Tinkama siuntų pakuotė – vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių saugų siuntų pristatymą. Kokybiškai ir patvariai supakuotos siuntos turinys bus apsaugotas nuo išorės veiksnių ar galimų pažeidimų transportavimo metu.
Koks galimas siuntinio dydis bei svoris?
Pliusas Minusas
Didžiausas svoris
Maksimalus standartinės siuntos svoris, siunčiant paštu ar siunčiant į paštomatą negali būti didesnis nei 30 kg (mobiliojo laiškininko pristatoma siunta – iki 10 kg). Maksimalus siuntos svoris siunčiant per kurjerį nurodytas Lietuvos pašto savitarnoje arba sutartyje su klientu.
Mažiausi matmenys
Mažiausi galimi siuntos matmenys: 2 x 9 x 14cm. Leistina 2 mm paklaida.
Didžiausi matmenys
Didžiausi siuntos į užsienį matmenys: lgiausia kraštinė iki 1,5 m; apimtis iki 3 m (apimtis = ilgiausia kraštinė + 2 x (aukštis + plotis)).
Kokia rekomenduojama siuntinio pakuotė?
Pliusas Minusas
Kartotno dėžė
Gofruoto kartono dėžė
Vokas
Popierinis vokas arba plastikinis vokas / maišas
Atkreipiame dėmesį, kad tamprioji plėvelė pakuote nelaikoma.
dėmesio
Jeigu dėžės būklė gera ir ji galėtų atlaikyti dar vieną kelionę, galima pakuotę naudoti ir pakartotiniam siuntimui. Tokiu atveju įsitikinkite, kad ant siuntos neliko informacijos apie ankstesnį siuntimą (siuntėjo, gavėjo adresų).
Kokios rekomenduojamos pakavimo medžiagos?
Pliusas Minusas
dėmesio
Pakavimo juosta
dėmesio
Kartoniniai kampuočiai
dėmesio
Birus užpildas, pvz., smulkintas popierius ar kartonas, putų polistirenas, krakmolo ar kitos biologiškai suyrančios granulės
dėmesio
Pripučiamos pakuotės (oro maišeliai, burbulinė plėvelė)
dėmesio
Putplastis / putplastis maišeliuose
dėmesio
Tvirta pakavimo juosta
Siuntos pakuotė priklauso nuo to, koks yra siunčiamas turinys. Kaip pakuoti konkrečius siuntinius bei kokią pakuotę pasirinkti, galite sužinoti puslapio apačioje, „Siuntų pakavimo rekomendacijos” skiltyje.
Kviečiame prisidėti prie tvaresnės ateities ir rinktis aplinkai draugiškas pakuotes, pakavimo priemones, pagamintas iš perdirbtų medžiagų ar atsinaujinančių šaltinių. Tokios pakuotės lengvai perdirbamos ar suyrančios, todėl padeda mažinti neigiamą poveikį aplinkai.
Kaip supakuoti trapius daiktus?
Pliusas Minusas
dėmesio
Trapiems daiktams – keramikai, stiklui, elektroninėms prekėms ir pan. – naudokite specialią tik tiems daiktams transportuoti skirtą pakuotę.
dėmesio
Siuntoms, kuriose siunčiami dužūs daiktai (stiklas, porcelianas, plastikas ir pan.), netaikomos specialios siuntų priėmimo, rūšiavimo ir transportavimo sąlygos, tokios siuntos skirstomos bei pristatomos taip, kaip ir visos kitos.
dėmesio
Stikliniai ar kiti dūžtantys daiktai turi būti dedami į patvarią dėžutę, pridėta atitinkamos apsauginės medžiagos, atskirai apvyniojamos atsikišusios dalys (skulptūrėlių galūnės, indų ąselės ir pan.).
dėmesio
Apsauginė medžiaga aplink daiktą turi sudaryti bent 5 cm apsauginę erdvę. Stiklinės dalys turi būti atskirtos viena nuo kitos bei sandariai izoliuotos.
Kaip teisingai adresuoti siuntinius?
Pliusas Minusas
Adrese būtina nurodyti (tiek siuntėjo, tiek gavėjo):
dėmesio
Vardą ir pavardę. Juos reikėtų nurodyti pilnus, rašyti lotyniškomis raidėmis, jeigu perkama užsienio šalies elektroninėje parduotuvėje, geriau rašyti be lietuviškų raidžių. Siuntą galima siųsti tik konkrečiam gavėjui į konkretų adresą, t. y. negalima rašyti paštomatų adresų, vietoje adreso nurodyti prekybos centrų ar įmonių pavadinimų, taip pat nereikėtų palikti tokių prierašų kaip „atsiims kitas asmuo“ – tokią informaciją, jeigu yra galimybė, reikia pateikti tam skirtame papildomame laukelyje.
dėmesio
Gatvės pavadinimą. Jį reikėtų nurodyti tikslų, be trumpinimų, pavyzdžiui, Antavilių Sodų 3- ioji g. / Loretos Asanavičiūtės g. ir pan. Jeigu yra galimybė, reikėtų rinktis iš siuntėjo pateikiamo sąrašo. Adresą galima pasitikrinti čia.
dėmesio
Namo bei buto numerį. Jeigu adresas turi ir namo, ir buto numerį, juos reikėtų rašyti per brūkšnelį, pavyzdžiui, 6-43.
dėmesio
Pašto kodą. Tai 5 skaičiai, kurie patikslina rašytinį adresą. Pašto kodai kartais keičiasi, tad prieš siunčiant verta jį pasitikrinti. Tai padaryti galima čia.
dėmesio
Miesto / gyvenvietės pavadinimą, šalį. Jeigu gavėjas gyvena vietovėje, kuri nėra savivaldybės centras, reikia nurodyti rajoną, kuriam priklauso gyvenvietė.
dėmesio
Mob. tel. nr. Nurodyti nėra būtina, tačiau labai rekomenduojama.
adresavimas
Siuntos adreso lipdukas turi būti pritvirtintas matomoje vietoje, aiškiai įskaitomas, nesugadintas ir nepažeistas, neužklijuotas ant pakuotės briaunos ar sujungimo. Taisyti ar koreguoti siuntos adreso lipduko ranka, prirašant informaciją – negalima.
Draudžiami siųsti daiktai
Pliusas Minusas
draudžiami daiktai
Tarptautinių siunčiamų siuntų atveju, kai buvo siunčiami draudžiami siųsti daiktai ir siunta buvo sustabdyta ir neeksportuota į užsienį, siuntėjui siuntimo mokesčiai nėra grąžinami.
Draudžiamų siųsti daiktų sąrašą rasite čia.

Siuntų pakavimo rekomendacijos

Didžiausas svoris
box icon
Dužūs daiktai
Atskirai apvyniokite atsikišusias dalis (skulptūrėlių galūnes, indų ąseles ir pan.). Apsauginė medžiaga aplink daiktą turi sudaryti bent 5 cm apsauginę erdvę. Siųskite gofruoto kartono dėžutėje.
Didžiausas svoris
box icon
Apvalios siuntos
Apvalius daiktus dėkite į standžią gofruoto kartono dėžutę. Įdėkite apsaugančios medžiagos, kad pakuotėje esantys daiktai nejudėtų.
Didžiausas svoris
box icon
Knygos
Nedidelės knygos siunčiamos voke su minkštu apsauginiu vidiniu sluoksniu.
Didelės knygos – gofruoto popieriaus pakuotėje / dėžutėje.
Didžiausas svoris
box icon
Kameros / projektoriai
Objektyvus, lęšius ir kitas tvirtinamąsias dalis atskirkite ir siųskite gamintojo pakuotėje. Įpakuotas dalis įdėkite į gofruoto kartono dėžę.
Didžiausas svoris
box icon
Magnetiniai daiktai
Vaizdo ar garso magnetines juostas, garsiakalbių magnetus ir kitus magnetinius daiktus pakuokite atskirai, kad nebūtų pakenkta kitoms pašto siuntoms (diskams ir pan.). Siųskite tvirtoje standžioje gofruoto kartono dėžėje.
Didžiausas svoris
box icon
Įrėminti paveikslai ar nuotraukos
Apgaubkite storu kartono ar polistireno sluoksniu. Siųskite tvirtoje standžioje gofruoto kartono dėžėje.
Didžiausas svoris
box icon
Skysčiai ir tepalai
Supilkite į sandariai uždaromą indą. Atkreipkite dėmesį, kad kamščiai turi būti tvirtai užsukti arba su specialiomis apsaugomis, t. y. kad nebūtų galima atsukti, nenuėmus apsaugų. Tuščias pakuotės erdves pripildykite pakavimo medžiaga. Siųskite tvirtoje standžioje gofruoto kartono dėžėje.
Didžiausas svoris
box icon
Žirklės, peiliai ir kt. aštrūs daiktai
Kraštus ir smaigalius apgaubkite storu kartonu. Siųskite tvirtoje standžioje gofruoto kartono dėžutėje.
Didžiausas svoris
box icon
Nuotraukos be rėmelių
Suvyniokite į pakavimo popierių. Siųskite popieriniame arba plastikiniame voke.
Didžiausas svoris
box icon
Plokštelės (viniliniai diskai)
Įdėkite į storą kartoną ir įvyniokite į apsauginę medžiagą. Siųskite voke su minkštu apsauginiu vidiniu sluoksniu.

Siuntėjo atsakomybė

Didžiausas svoris
Lietuvos paštas neatsako ir žalos neatlygina, jeigu žala atsirado dėl siuntėjo kaltės, nes jis pažeidė pašto paslaugos teikėjo reikalavimus dėl daiktų pakuotės ar dėl ypatingų siunčiamojo daikto (prekės) savybių. (Lietuvos Respublikos Pašto įstatymas 11 str. 8 punktas).
Didžiausas svoris
Siuntėjas atsako už žalą, padarytą Bendrovės darbuotojų sveikatai, ir už visą žalą, padarytą kitoms pašto siuntoms, taip pat už žalą, padarytą Bendrovės įrangai, dėl to, kad jis siuntė draudžiamus siųsti daiktus arba daiktus, neatitinkančius priėmimo sąlygų. Siuntėjas atsako ir tuo atveju, jei Bendrovė priėmė tokią siuntą (Pasaulinės pašto sąjungos Pasaulinės pašto konvencijos 25 straipsnis „Siuntėjo atsakomybė“).
Didžiausas svoris
Siuntėjas atsako ir tuo atveju, jei išsiuntimo pašto skyrius priėmė tokią siuntą. (Pasaulinės pašto sąjungos Pasaulinės pašto konvencijos 25 straipsnis „Siuntėjo atsakomybė“).